AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda doktorant və dissertantlar attestasiyadan keçiblər
AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib.
Attestasiyada elmlər doktoru hazırlığı üzrə 4 dissertant, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə 3 doktorant və 1 dissertant iştirak edib. Hər bir doktorant və dissertantın 2023-cü ildə gördükləri elmi işlərin qısa hesabatı dinlənilib. Onlar fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işlər, laboratoriya və çöl işləri, konfranslarda iştirak və çap olunmuş məqalələr haqqında ətraflı məlumat verərək, sualları cavablandırıblar.
Attestasiya prosesində institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor  Əlövsət Quliyev, İnstitutunun Attestasiya komissiyasının sədri a.e.d.,dosent  Mustafa Mustafayev, Təhsil şöbəsinin müdiri, c.ü.f.d., dosent Fərrux Xəlilov və Attestasiya komissiyasının üzvləri  iştirak edib.
Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlər tam həcmdə yerinə yetirildiyindən, doktorant və dissertantlar  növbəti tədris ilinə attestasiya olunublar.

• Tuesday, November 18, 2025
The doctoral and dissertation students passed certification at the Institute of Soil Science and Agrochemistry of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
• 2024-03-01
4 doctoral candidates, 3 doctoral candidates and 1 dissertation (for PhD )candidate participated at the attestation. A short report of the scientific work done by each doctoral and dissertation students in 2023 was heard.They answered questions by providing detailed information about the work planned in individual work plans, laboratory and field work, participation in conferences and published articles.
Director of the Institute, Corresponding Member of ANAS, Professor - Alovsat Guliyev, Chairman of the Attestation Commission of the Institute - Mustafa Mustafayev, Head of the Education Department, Associate Professor - Farrukh Khalilov and members of the Attestation Commission participated in the attestation process.
According to the decision of the Attestation Commission, since the work provided for in the individual work plans has been carried out in full, doctoral and dissertation students have been certified for the next academic year.