AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda doktorant və dissertantlar attestasiyadan keçiblər
AR ETN Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib.
Attestasiyada elmlər doktoru hazırlığı üzrə 4 dissertant, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə 3 doktorant və 1 dissertant iştirak edib. Hər bir doktorant və dissertantın 2023-cü ildə gördükləri elmi işlərin qısa hesabatı dinlənilib. Onlar fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işlər, laboratoriya və çöl işləri, konfranslarda iştirak və çap olunmuş məqalələr haqqında ətraflı məlumat verərək, sualları cavablandırıblar.
Attestasiya prosesində institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor  Əlövsət Quliyev, İnstitutunun Attestasiya komissiyasının sədri a.e.d.,dosent  Mustafa Mustafayev, Təhsil şöbəsinin müdiri, c.ü.f.d., dosent Fərrux Xəlilov və Attestasiya komissiyasının üzvləri  iştirak edib.
Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlər tam həcmdə yerinə yetirildiyindən, doktorant və dissertantlar  növbəti tədris ilinə attestasiya olunublar.

В Институте почвоведения и агрохимии МНО АР прошли аттестацию докторантов и диссертантов
В Институте Почвоведения и Агрохимии НАНА прошли  аттестацию докторантов и диссертантов по подготовке докторов науки и философии.
В аттестации участвовали 4 кандидата наука, а в подготовке кандидатской диссертации приняли участие 3 докторанта,1 диссертант. Был представлен краткий отчет о научной работе, выполненной каждым  докторантом и диссертантом в 2023 году. Они дали подробную информацию о работе, запланированной в индивидуальных планах работы, лабораторных и полевых работах, участии в конференциях и опубликованных статьях, ответили на вопросы.
В процессе аттестации приняли участие директор института, член-корреспондент НАНА, профессор Аловсат Гулиев, председатель аттестационной комиссии института д.а.н., доц.Мустафа Мустафаев, заведующий отделом образования, д.ф.г.н., доц. Фаррух Халилов и члены аттестационной комиссии.
По решению аттестационной комиссии института  докторантов и диссертантов прошли аттестацию на очередной учебный год в связи с выполнением работ.